Po - Pá 8 - 17 h +420 733 735 651
Napište nám kdykoliv! eshop@kvetlotosu.cz

Len hnědý 300 g

Lněné semínko je má příjemnou oříškovou chuť, lépe se stravuje rozemleté a může sloužit jako náhražka oleje nebo vejce v různých pokrmech. Jeho výhodou je dobrá skladovatelnost a vysoká trvanlivost.
Kód produktu132003
EAN kód8595016597061
DostupnostNedostupné
Cena celkem:vč. DPH
24 Kč
8 Kč / 100 g
ks

Využití:

náhražka margarínu, oleje - lžíce mletého semínka nahradí lžíci margarínu nebo oleje v receptech, při pečení pak pečivo rychleji hnědne

náhražka vejce - smíchejte lžíci mletého semínka, 3 lžíce vody a nechte odstát pár minut, poté přidejte do těsta místo vejce

kaše - svou oblíbenou snídani ve formě kaše můžete zasypat tímto semínkem

pečivo - domácí housky nebo chleba lze obohatit přidáním lněného semínka do těsta

polévky - v zeleninových polévkách budou namletá semínka dobře chutnat a polévku obohatí

Lněné semínko je třeba řádně rozkousat nebo lépe rozemlít, aby se lépe trávilo. Po rozemlet je nutné ho rychle konzumovat, jinak má tendenci žluknout. Celá semínka ale jinak mají skvělou trvanlivost. Skladované v pokojové teplotě vydrží dokonce jeden rok, v ledničce se jeho chuť až 3 měsíce vůbec nezmění.


Lněné semínko se získává z byliny s názvem len setý. Pěstuje se nejen pro semínka, ale i pro lněné vlákno, které se využívá především v textilu. Len je člověku známý už od starověku a pochází z Asie. Semínka se také často používají k výrobě oleje.


Složení

Len hnědý. Může obsahovat stopy lepku.


Skladování

Skladujte při teplotě do 25 °C a při relativní vlhkosti vzduchu do 75 %.

Parametry
  • Záruka: 10 měsíců
  • Hmotnost: 0,3